Аякс победи Грьонинген с 2:0 в първата плейофна среща на холандското футболно първенство за място в третия квалификационен кръг за Шампионската лига.

Отборът на Амстердам разгроми Фейенорд с общ резултат от 7:2 в първия плейофен сблъсък.

Маркус Розенберг откри резултата още в 9-ата минута минута на срещата с Грьонинген. Първият му удар беше блокиран от защитник, но след това нападателят не сгреши при добавката.

Гръцкият таран Ангелос Харистеас реши всичко 20 минути преди последния съдийски сигнал след като се измъкна непокрит и получи прекрасен пас от Нуредин Букари.

Реваншът е в Грьонинген следващата сряда.

В плейофите при отборите от пето до девето място в класирането на редовния сезон Хееренвеен ще играе срещу Твенте Еншеде в спора за място в турнира за Купата на УЕФА.

Автогол на Венсан Лашамбр в 28-ата минута осигури победата на Хееренвеен над Рода с общ резултат 1:0.

Твенте свърши работата си като гост на Утрехт и се наложи с убедителното 3:1 след като при домакинството си в събота спечели с 2:0.