Аякс и АЗ Алмаар завършиха наравно в спиращ дъха мач от 32-ия кръг на Ередивизи. Срещата продължи почти 120 минути, заради инцидент с вратаря на алкмаарци. АЗ, които вече си осигуриха титлата, излязоха с някои от резервните си играчи на "Амстердам Арена". Въпреки това те поведоха в 23-ата минута чрез Джърмейн Ленс, Съществена вина за гола имаше вратаря на столичани Кенет Фермеер, който въпреки неубедителните си изяви, е налаган от Марко ван Бастен за сметка на холандския национал Маартен Стекеленбург.

Аякс се нуждаеше от победата, за да измести Твенте от второто място и започна вихрено след почивката. Невероятни пропуски на празна врата обаче направиха Суарес Цвитанич.

В 57-ата минута капитанът на алкмаарци Стайн Схаарс бе изгонен за влизане отзад срещу Върнан Анита. от този момент нататък Аякс беше пълновластен господар на терена. В 64-ата те получиха правото да изпълнят дузпа.

Суарес се опита да вкара в стил "Паненка", но вратарят Дидулица успя да избие, след което се хвърли да улови топката. Към нея обаче се устреми и уругваецът, който ритна без да иска стража по главата. Дидулица получи комоцио и му бе оказвана помощ в продължение на 10 минути. в крайна сметка той напусна стадиона с линейка, а в игра влезе Серхио Ромеро.

В 86-ата минута защитник на АЗ игра с ръка в наказателното поле и реферът Финк даде втора дузпа за Аякс. Зад топката застана пак Суарес и този път не сбърка - 1:1. В последвалите минути сякаш заклинание бе запечатало вратата на гостите.

Удари на Фермелен, Аисати и Цвитанич срещнаха гредите на три пъти. Серхио Ромеро пък извади по невероятен начин шут на Суарес. Реферът Финк, който определено бе най-слабият елемент в дербито, се упалши и не даде чиста дузпа за нарушение срещу Сюлеймани.

В крайна сметка мачът за върши 1:1, което е в полза изцяло на Твенте. Клубът от Еншеде остава втори с 66 точки, а Аякс са трети с точка по-малко. До края на първенството остават още два кръг.

В следващия амстердамци гостуват на Спарта в Ротердам, а Твенте приема именно АЗ. ако и тогава спорът за второто място все още не е решен, двата тима ще имат възможност да покажат кой е по-добрият в пряк сблъсък. В последния кръг Аякс приема Твенте на "Амстердам Арена".