Австралия обърна Бразилия в най-зрелищния мач от дамското световно първенство по футбол, което се провежда във Франция.

Бразилките, които имат в състава си няколко ветеранки поведоха с 2:0 преди почивката, но не издържаха физически и отстъпиха с 2:3 в мач от група "C". 33-годишната Марта откри от дузпа 2 27-ата минута. Наказателният удар беше отсъден след внимателно разглеждане на ВАР от съдийката от Швейцария Естер Щобли. Голът е под №16 за Марта, което е рекорд за дамски световни първенства.

Франция и Германия с втори победи на дамския Мондиал

Домакините надвиха трудно Норвегия, германките се справиха с Испания

Южноамериканките продължиха да доминират и 11 минути по-късно Кристиане удвои след удар с глава. В първата минута от добавеното време Кейтлин Фуурд намали, след като засече центриране отляво.

Топлото полувреме изцеди силите на по-възрастните футболистки и звездите на Бразилия Марта и Формига бяха сменени на почивката. Австралийките заложиха на здравата физика и безкрайните центрирания. В 58-ата минута Логарцо вдигна топката отдясно. Никой не можа да играе с нея и тя влетя покрай лошо пласираната бразилска вратарка Барбара за 2:2.

Снимка 429097

ВАР отново имаше решаващо значение при победния гол за Австралия. Бразилската защитничка Моника засече с глава центриране отдясно на атаката. Зад нея имаше австралийка в засада, но Щоубли прецени, че при автогол не се маркира засада. Преди години в българското първенство автогол на Бисер Иванов-Легендата беше отменен заради засада.

Така Бразилия, Италия и Австралия имат по 3 точки, като италианките са с мач по-малко. Ямайка е аутсайдер в група "C" и се очаква да загуби и трите си мача.

В двубой от група "B" игран на митичния Парк дьо Пренс, Китай се наложи над Южна Африка с 1:0. Победното попадение беше дело на Ли Иин в 40-ата минута. Така китайките запазиха шанс за осминафинал и в третия мач ще играят с Испания, която също има загуба от Германия и победа срещу Южна Африка.

Днес от 16:00 часа в Рен ще играят япония и Шотландия. Другата среща е от 22:00 часа в Льо Авр, където ще спорят Англия и Япония.

От 19:00 часа в Реймс Италия се очаква да има лесен мач срещу Ямайка.