Австралия надигра Бахрейн с 2:0 в световна квалификация, благодарение на головете на Миле Стерйовски и Дейвид Карней. В състава на австралийците липсваха звездите Лукас Нийл, Тим Кейхил, Винс Грела и Джошуа Кенеди.

Въпреки призивите за атакуваща тактика срещу Бахрейн, треньорът Пим Вербеек заложи на 4-2-3-1, като единствен нападател беше Скот МакДоналд от шотландския гранд Селтик. Стерйовски изведе Австралия напред в 54-ата минута с гол от воле след грешка в противниковата отбрана.

Островитяните доминираха и владееха топката, но се добраха до второто попадение едва в 88-ата минута. Карней довкара отблизо, след като удар от задна ножица на Джейсън Кулина се отби в гредата. При 1:0 бахрейнците бяха близо до изравнителен гол, когато Абдула Марзоог стреля с глава покрай Марк Шварцер, но попадението беше отменено заради засада.

Така Австралия задържа рекорда си без допуснат гол в този етап на квалификациите. "Кенгурата" се готвят за домакинство на Япония, а Бахрейн ще мери сили с Узбекистан.