Атлетико Минейро разгроми с 2:0 Крузейро в първи финален мач за Купата на Бразилия, който противопостави вечните съперници от бразилския град Белу Оризонте.

Луан през първото полувреме и аржентинецът Хесус Датоло през второто вкараха головете в срещата, която се игра пред препълнения стадион "Индепенденсиа" на Атлетико Минейро.

Първият гол стана още в 8-ата минута, когато Луан с глава реализира след отлично центриране на Маркос Роча. В 58-ата минута резултатът беше удвоен след като отново Роча с пас от дълбочина изведе Датоло в наказателното поле, който не сгреши.

Реваншът ще се играе на 26 ноември на стадиона на Крузейро.

Купата на Бразилия осигурява място в турнира за Копа Либертадорес през 2015 г.

Крузейро, който в момента е начело в първенството 5 кръга преди края, на практика си е гарантирал участие в турнира, докато Атлетико, на 5-а позиция, е далеч от участие в континенталното първенство.