Александър Младенов получи червен картон при победата на Том (Томск) като гост на Локомотив (Москва) с 3:1 в мач от 28-ия кръг от руското първенство.

Младенов бе изгонен в 52-aта минута, когато за игра след съдийски сигнал за засада бе декориран за втори път в жълто и бе отстранен от терена.

По време на престоя си на игрището обаче българинът имаше добри изяви. Той проби опасно няколко пъти, а веднъж вратарят на гостите Поляков изби негов удар.

Бранислав Крунич откри резултата за Том в 35-ата минута от дузпа, но Дмитри Лосков изравни за Локомотив в 63-ата минута.

С две попадения на Павел Погребняк (70 и 78 - дузпа) обаче домакините сложиха край на надеждите на "железничарите" за второто място и участие в квалификационните кръгове за Шампионската лига.

"Локомотивци" също завършиха с 10 души, след като Вадим Евсеев бе остстранен от терена за оспорване на съдийското решение на рефера Иванов за дузпата в полза на Том.