Исландия и Албания дадоха заявки за класиране на Световното в квалификационна група Е. Островитяните надвиха Словения с 2:1 като гости, докато балканците изненадаха Норвегия с 1:0 в Осло.

Така двата отбора събраха по 9 точки след 5-ия кръг и делят второто място зад лидера Швейцария. Норвежците са със 7, докато словенците на практика отпаднаха, тъй като имат само 3 пункта, колкото и последния Кипър.

Албания се бранеше храбро в Осло до 67-ата минута, когато Салихи се разписа след пас на Булку. Домакините натиснаха в търсене на изравняване, но не успяха да стигнат до така желания гол, въпреки че гостите бяха с човек по-малко през последните пет минути.

Междувременно на Балканите Гилфи Сигурдсон донесе успяха с 2:я на Исландия над Словения. Домакините бяха повели в 34-ата мин чрез Миливое Новакович. Играчът на Тотнъм обаче обърна резултата с две попадения в 55-ата и 78-ата минути.