Карим Бензема реализира хеттрик при победата на Ал Итихад с 4:2 над Абха в мач от 13-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Носителят на "Златната топка" за 2022 година беше в основата на успеха, като добави и асистенция.

Бензема откри резултата в 38-ата минута с точно изпълнена дузпа, но в началото на второто полувреме Карл Токо-Екамби изравни. В 54-ата минута Бензема показа техника в наказателното поле и остави топката за Игор Коронадо, който върна преднината на домакините.

В 67-ата минута бившият играч на Реал (Мадрид) получи извеждащ пас от Коронадо, излезе сам срещу противниковия вратар и стреля точно под гредата. В 69-ата минута нова комбинация между двамата беше завършена точно от Бензема за 4:1. В края на срещата гостите вкараха още един гол, дело на Мохамед Фахад.

След тази победа Ал Итихад се изкачи на 5-о място в класирането с актив от 24 точки.