Голмайсторът на изминалия бразилски шампионат Адриано отбеляза хеттрик за своя Фламенго в голямото дерби на щата Рио де Жанейро срещу Флуминенсе. Менгао победи с 5:3 големия си местен съперник в мач от петия кръг на Група А на Кампеонато Кариока.

Флуминенсе поведе с 2:0 още след първия половин час с голове на Андре и аржентинеца Дарио Конка. Адриано върна едно попадение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Жуан. Защитникът Касио се разписа след разбъркване в наказателното поле и отново даде аванс от два гола за Флу.

През второто полувреме Фламенго излезе преобразен и до 54-ата минута резултатът вече бе равен. Точни бяха Вагнер Лов и полузащитникът Клеберсон. Адриано вкара още два гола и донесе победата на Фла с 5:3. Осем минути преди края нападателят се възползва от пас на празна врата на Винисиус Пачеко, а в добавеното време оформи успеха след като бе изведен сам срещу вратаря. От 63-ата минута Фламенго игра с човек по-малко заради червен картон на Алваро.

В подреждането Фламнего е лидер с пълен актив от 15 точки, докато Флуминенсе е втори с 12.