Локо и Спартак завършиха 2:2 в московското дерби от 14-ия кръг на руското първенство. „Железничарите” поведоха с 2:0 още през първото полувреме след голове на Билялетдинов в 23-ата минута и Съйчов в 42-ата.

В 10-ата минута обаче няколкостотин фенове на Спартак (М) напуснаха трибуните в знак на протест с действията на ръководството на клуба.

В 72-ата минута Роман Павлюченко намали резултата на 1:2. Само две минути по-късно на терена нахлу фен и Радослав Ковач от Спартак с шпагат го повали на терена.

За действията си чешкият бранител получи жълт картон от съдията Захаров. До края на срещата спартаковци бяха пълни господари на терена. Бежанов изравни в 90-ата минута а в даденото от рефера продължение Роберт Ковач уцели гредата.

След двубоя стана ясно, че са задържани 20 фенове.

Двубоят е бил наблюдаван на живо от 20 000 зрители, а на стадиона е имало 2100 милиционери и войници, както и два екипа от отряда за бързо реагиране.

Част от арестуваните са заради алкохолно опиянение, а другите за различни хулигански прояви.

В останалите срещи Том Томск победи Химки с 3:1, а Спартак Налчик и Криля Советов завършиха наравно 1:1.