Българският шампион Литекс загуби с 1:2 от полския първенец Висла (Краков) в първата си контрола от лагера в Холандия. Интересно е да се отбележи, че и трите гола бяха реализирани от българи.

"Оранжевите" откриха резултата още в 10-ата минута чрез Пламен Николов. Йованович подари топката на защитника, който необезпокоявано я прати в мрежата. След половин час игра на два пъти Генков имаше шанс, като при първия Висла претендира за дузпа.

В 31-ата минута обаче кълбото "кацна" на главата на българския национал, който се възползва и изравни - 1:1. До края на частта Джерманович и Момчил Цветанов не успяха да изведат ловчанлии напред в резултата.

Това обаче го направи Цецо Генов веднага след почивката, след като се възползва от пас на Илиев. До последния съдийси сигнал и двата тима си размениха по няколко добри положения, но нов гол не падна.