Литекс победи хърватския гранд Динамо (Загреб) с 3:1 в среща от турнира „Copa del Sol". "Оранжевите" вкараха три гола за по-малко от 15 минути, като любопитното е, че всички попадения в срещата паднаха след почивката.

Литекс поведе в 51- та минута чрез Малинов. Фернандес изравни за хърватите в 61- ата минута, но буквално в следващата атака исканият от ЦСКА Кирил Десподов вкара втори гол за тима от Ловеч.

Крайното 3:1 оформи Колев в 65- ата минута на двубоя.

В предишния мач от надпреверата Литекс се наложи над Стрьомгосет с 1:0, а на старта "оранжевите" биха и Од Гренланд с 2:0.

Литекс Динамо Загреб 3-1

1-0 Милчо Ангелов(52)

1-1 Фернандес(63)

2-1 Кирил Десподв(64)

3-1 Никола Колев (67)

Съставът на Литекс: Евгени Александров, Емил Петров, Александър Цветков, Пламен Гълъбов, Иван Горанов, Кристиян Малинов, Никола Колев, Румен Руменов, Кирил Десподов, Арсенио Нунеш, Милчо Ангелов ( Александър Конов, Красимир Станоев, Елтон, Петрус Бумал, Васил Шопов, Густаво Кулма, Бьорн Йонсен, Тонислав Йорданов, Галин Минков, Александър Георгиев)