В 16 мача срещу „белите" Мъри има цели 10 победи и 4 гола, което си е един отличен атестат. И двете му поражения пък са като футболист на Левски. Първото е през далечната 1991 г., когато Славия бие с 4:3. В този мач обаче Мъри бележи, но и неговото попадение не стига за успех на тима. Втората загуба се оказва и своеобразен бенефис на Стоилов с екипа на Левски. Това е и последната победа на най-стария столичен клуб над „сините", през март 2003 г. с 2:1 на „Герена". Колкото и горчив да е този неуспех на Мъри, определено положителните емоции са повече.
По стечение на обстоятелствата дебютът на Стоилов като треньор бе именно срещу Славия. Това се случва през лятото на 2004-а, а срещата завършва с категоричното 3:0 за Левски. Като наставник Стоилов е истински кошмар за най-стария столичен клуб. Неговите отбори бият „белите" под път и над път, а последната среща, Славия - Литекс 0:3, е показателна за този факт. От 8 мача срещу „белите" отборите на Стоилов са спечелили шест, два са завършили наравно, а головата разлика е просто шокираща - 20:2.
Въпреки че на терена Венци Стефанов не може да постигне победа над хасковлията, то извън него буквално го разпилява. Основната причина, поради която Стефанов напада любимеца на сектор „Б", е близостта на втория с големия враг на „белия" бос Наско Сираков. Неведнъж Мъри попада под словесния обстрел на Стефанов. Това се случва преди и след всеки мач между Левски и Славия.
Босът на „белите" скочи на Стоилов и при първия му престой начело на националния отбор. Тогава Мъри „забрави" за Благой Георгиев за евроквалификацията с Беларус и това подразни Стефанов. Той, както се и очакваше, го атакува. Мъри пък обяви, че Стефанов му оказва натиск кого да вика в състава си. Доказателства, разбира се, нямаше, но самият факт, че Стоилов си отвори устата по подобна тема, е наистина показателен за лошите отношения между двамата.
Словесната престрелка продължи с изказването, че Мъри би работил в Славия само с косачка на стадиона, но не и като треньор. Преди двубоя с Швейцария босът на „белите" пък отново разпали страстите, като обяви, че Сираков събира списък от играчите, в който са описани техните мениджъри.
Въпреки че Стефанов не се понася с Мъри, преди десетина години двамата работеха заедно в Славия. Тогава Стоилов играеше в тима от „Овча купел", а заедно с Илиан Илиев взимаше умопомрачителната заплата от 10 000 долара месечно, осигурени от бившия финансов благодетел на „белите" Стоян Николов. Въпреки внушителното възнаграждение Стоилов, а и останалите му съотборници не направиха нищо запомнящо. Въпреки че разполагаха с най-високия бюджет в елита, „белите" останаха едва на четвърто място.
През есента Венци Стефанов можеше да разтресе Мъри, като при победа дори щеше да го изхвърли от поста му в Литекс. Вместо това ловчанлии победиха 3:0 и Гриша Ганчев върна доверието си към треньора. Сега „белите" може поне да пресекат амбициите на националния селекционер за титла. И отново Венци Стефанов и неговите играчи са на ход.