Литекс победи с лекота плевенския Спартак с 4:1 в контрола. В двете полувремена старши треньорът на "оранжевите" Люпко Петрович разчиташе на различни състави.

Литекс поведе в 9 минута, когато Ивелин Попов технично се освободи от опеката на плевенски бранител и се разписа. До края на полувремето холандецът Слуйтер и Боби Хазуров също бяха близо до гол, но вратарят Антонов спаси ударите им.

След почивката в игра за "оранжевите" се появи дошлият на проби румънец Кристиян Силвашан, който игра в нападение в тандем с Миливое Новакович.

Гостите съумяха чрез Драго Иванов да изравнят в 58-ата минута, но след това словенският голмайстор на Литекс се развихри и вкара хладнокръвно две попадения.

Крайното 4:1 оформи Станислав Манолев, който порази вратата с топовен удар от 20 метра.

УЕФА назначи португалския рефер Жоао Ферейра да ръководи първия мач от втория предварителен кръг на турнира за купата на УЕФА Омония - Литекс на 8 август. Реваншът на Градския стадион в Ловеч на 24 август е поверен на Роман Лаюкс (Латвия).

Съставът на Литекс в контролата: Тодоров, Бандаловски, Желев, Сичеро, Венков, Ив. Попов, Ковачев, Груич, Слайтер, А. Тодоров, Б. Хазуров (Господинов, Дзаферович, Кирилов, Генчев, Йеленкович, Златинов, Сандриньо, Манолев, Силвасан, Новакович).