Шампионът на България Литекс победи в контрола тима на холандската легенда Рууд Гулит - Терек (Грозни) с 2:1. Точни за "оранжевите" бяха Георги Миланов и Том.

Срещата започна доста драматично, като още във втората минута Литекс получи шанса да изпълни дузпа след нарушение над Момчил Цветанков.

Защитникът Николай Бодуров застана зад бялата точка, но ударът му срещна гредата. Минути по-късно Терек поведоха в резултата чрез Тиуи. В 31-ата минута Миланов засече центриране на Момчил Цветанов и изравни резултата.

Мачът бе белязан с два червени картона и девет жълти картона. В 37-ата минута Бодуров бе отстранен от игра след втори жълт картон, вдигнат му за разкарване на топката.
Крайният резултат в срещата бе оформен от дузпа за Литекс. Том изпълни брилянтно за 2:1.

Българинът в състава на Терек - Благой Георгиев влезе в игра през второто полувреме, но с нищо не се отличи на терена.