Литекс победи с категоричното 3:0 Чавдар (Етрополе) в среща, играна на стадиона в Правец. Мачът бе проверка, която целеше да запълни прекъсването в родния шампионат. Александър Барт откри реазултата в 9-ата минута след центриране на Христо Янев. Друг французин - Уилфред Нифлор, направи 2-0 в 23-ата минута след нова асистенция на Янев.
След почивката Светослав Тодоров оформи крайното 3-0 в 49-ата минута. Литекс имаше тотално превъзходство и пропусна куп положения за гол. Френският защитник Тони Диане дебютира за ловчанлии през второто полувреме. Двама основни играчи не взеха участие в контролата - вратарян Винисиус Баривйера и Небойша Йеленкович.

Съставът на Литекс: Голубович, Цветков, Барт, Ив. Петков, Венков, Берберович, Янев, Сандриньо, Стр. Попов, Дока, Нифлор (Александров, Николов, Диане, Том, Цветанов, Св. Тодоров, Брату).