Тимът на Литекс постигна трета поредна победа в контролите си от началото на подготвителния лагер на отбора в Холандия.

В градчето Хендерло ловчанлии победиха с 3:0 белгийският Генк.

Двата тима играха и във втория кръг на миналогодишното издание на турнира за Купата на УЕФА, като Литекс отстрани тогава белгийците.

Голмайсторът на Литекс и миналото първенство Миливое Новакович откри резултата в 34-ата минута, след като завърши отлична комбинация, започнала от Златинов и преминала през капитана Йеленкович.

В 39-ата минута Николич от Генк събори Венков в наказателното поле на Генк и реферът отсъди дузпа за Литекс, която бразилеца Сандриньо реализира за 2:0.

След час игра Манолев оформи крайното 3:0, след като получи отличен извеждащ пас от Златинов.

Освен трите попадения футболистите на треньора Люпко Петрович пропуснаха още няколко чисти положения за гол.

"От някои неща, които показахме съм доволен, но видях и слабости, които трябва да изчистим. Пропуснахме много положения.

Допуснахме и някои груби грешки в отбрана, които отдавам както на неспазване на тактическата дисциплина, така и на липсата на концентрация у играчите в отделни моменти", коментира пред радио "Гонг" Люпко Петрович.

Междувременно стана ясно, че изпробваният от ловчанлии аржентинец Ернан Реванейра е бил освободен.

Полузащитникът оставил добри впечатления, но заради липсата на свободни места за футболисти от страни извън Европейския съюз от ръководството на клуба са решили да не го ангажират.

За Литекс започнаха: Вутов, Берберович, Сичеро, Кайе, Венков, Генчев, Паланков, Йеленкович, Златинов, Сандриньо и Новакович.

През втората част в игра влязоха и: Бандаловски, Кирилов, Желев, Занев, Манолев, Тодоров и Борислав Хазуров.