Фиорентина най-после успя да пренесе формата си от мачовете за Купата на Италия в първенството и премина с лекота над Верона с 3:0 в 24-ия кръг. С тези три точки "Ла Виола" се придвижи на 12-о място в класирането с 28 точки, след като преди това имаше само две спечелени в предишните шест мача.

Антонин Барак откри резултата в 16-ата минута, благодарение на пробива на Джонатан Иконе и върна перфектно топката за чеха Барак, който с едно докосване елиминира Адриен Тамезе и с мощен изстрел прати топката в мрежата.

Кевин Ласаня буквално беше изравнил резултата в 28-ата минута, но от 12 метра прати топката извън вратата, въпреки чудесното подаване на Дарко Лазович. След него и Онджей Дуда затрудни доста вратаря Пиетро Терачиано, но Фиорентина стигна съвсем скоро след това до второ попадение. След подаване на Родриго Мандрагора, което го намери в малкото наказателно поле, Артур Кабрал покачи на 2:0 за гостите.

През второто полувреме тимът на Верона опита да промени нещата в своя полза и доста ситуации бяха създадени пред вратата на Терачиано. Три минути преди края Лазович отново създаде чудесен шанс, качвайки топката на главата на Адолфо Гайх, чийто удар обаче мина до гредата.

Но Фиорентина стигна и до трето попадение, секунди по-късно при доста странни обстоятелства. Мандрагора падна на земята и играч на Верона отиде да провери какво става, като в същото време гостите изпълниха бърз фаул и Бираги взе топката, виждайки как вратарят Монтипо не е на линията си, го прехвърли за 3:0. Играчите на домакините ядосани наобиколиха съдията Федерико Ла Пеня на центъра на терена, но той не промени решението си.