Фиорентина спечели гостуването си на Каляри с 1:0 и вече шест мача поред в Серия "А" не познава вкуса на поражението.

Успехът на остров Сардиния не дойде никак лесно за гостите от Флоренция. Те трябваше да чакат до заключителните минути на битката, когато влезлият като резерва малко преди това Хума Бабакар отбеляза единственото попадение.

В края пък Жоао Педро от домакините беше изгонен с директен червен картон, но това не повлия на резултата.

Клаудиу Кешеру привлякъл вниманието на Фиорентина и Сампдория

В Италия: Клубове от Серия "А" проявяват интерес към Клаудиу Кешеру

След 6 месеца изтича договорът му с Лудогорец

След нулева първа част от мача, развръзката остана за второто полувреме. В бего Джовани Симеоне, Милан Баделя и Марко Бенаси не можаха да се разпишат за гостите, а шансовете на Каляри бяха пропилени от Жоао Педро, Диего Фариас и Филипо Романя.

Така се стигна до 82-та минута, когато падна и единственият гол в мача. Тогава при едно центриране от пряк свободен удар Федерико Киеза със задната част на главата си отклони топката към далечния ъгъл на вратаря, където непокрит беше оставен Хума Бабакар и той от близка дистанция прониза мрежата за 1:0.

С успеха си Фиорентина взе важни три точки и вече има 26 на седмата позиция. Каляри записа втора поредна загуба и остава със 17 точки в долната част на таблицата.