Фиорентина постигна първата си победа в последните четири двубоя от Серия "А".

Отборът най-сетне намери верния ритъм, като спечели домакинството си на Специя с 3:0.

Снимка 519522

Източник: Twitter

За гостите в 63-ата минута на терена се появи Андрей Гълъбинов, но това не помогна на отбора да стигне поне до реализирането на почетно попадение.

След първо полувреме без отбелязани голове, втората част започна по коренно различен начин.

Снимка 519523

Само 6 минути след подновяването на играта Душан Влахович вкара за 1:0, което по-скоро бе логично, с оглед показаното от двата тима до настоящия момент.

В 64-ата минута ситуацията стана още по-неприятна за гостите, като името си сред голмайсторите в двубоя записа и Гаетано Кастровили.

Снимка 519525

Валентин Ейсерик оформи крайното 3:0 след 83 минути игра, като ознаменува доброто си представяне днес с попадение за своя състав.

Така Фиорентина изпревари Специя в класирането и временно се отдалечи от зоната със застрашените от изпадане отбори.