С дузпа в добавеното време Фиорентина победи Сасуоло с 2:1 в първата среща от 17-ия кръг в италианското първенство. Точен след изтичането на 90-ата минута беше Нико Гонсалес, след като и трите попадения в мача паднаха през второто полувреме.

С днешния успех Фиорентина събра 23 точки и се премести на 9-ото място в класирането. Сасуоло е на 16-о място с 16 и четири поражения в последните пет двубоя.

След нулево първо полувреме домакините откриха резултата в 3-ата минута след рестарта. Разписа се Рикардо Сапонара с полуволе, като топката описа странна треактория и падна точно под гредата, като изненада вратаря Андреа Консили. Кристиано Бираги центрира, топката се отби в Куаме. А опитът за изчистване на Алекс Ферари просто се превърна в асистенция за резервата Рикардо Сапонара, който откри резултата. Интересното е, че минута преди гола отново Сапонара стреля, но този път Консили изби топката над горната греда.

В 57-ата минута обаче домакините бяха наказани. Бразилският защитник Додо, само минута след влизането си в игра, спря с ръка удар на Пинамонти и това означаваше дузпа. Доменико Берарди не сбърка и възстанови равенството. Дузпата беше забавена доста дълго, тъй като прочете сериозна проверка със системата за видеопомощ на реферите (ВАР) за евентуална игра с ръка на Куаме преди тази на Додо.

Нико Гонсалес, който влезе като смяна, можеше да се разпише в 86-ата минута за домакините. Вратарят на Сасуоло обаче спаси удара му. Но миг по-късно Алекса Терзич видя изстрела си да се отбива от ръката на Руан Тресолди и реферът даде наказателен удар и за домакините, като отново прегледа с ВАР. Нико Гонзалес изпрати Консили в грешния ъгъл за крайното 2:1.