Отборът на Фиорентина записа първата си, оказала се доста категорична, победа за сезона в италианското футболно първенство.

"Виолетовите" спечелиха по убедителен начин визитата си а Верона с показателното за случилото се на терена 5:0.

Съставът от Флоренция бе записал поражения от Интер и Сампдория в първите два кръга от новия сезон, като се нуждаеше от импулс в представянето си. Той бе наличен на "Маркантонио Бентегоди", където имаше само един господар - единайсеторката на гостите.

Фиорентина предлага нов договор на Федерико Киеза

Фиорентина ще се опита да задържи поне Федерико Киеза

Наполи има сериозен интерес към младата звезда

Джовани Симеоне откри резултата след само 2 минути игра, а в 9-ата Теро вкара за 0:2.

След 23 минути игра всичко в мача на практика приключи, като Давиде Астори бе точен за 3:0 в полза на "виолетовите".

Верету и Диас оформиха разгрома за домакините през второто полувреме и вдъхнаха надежда на феновете на Фиорентина за следващите мачове на отбора в Серия "А".