Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт логично беше разочарован след поражението на финала на UEFA EURO 2024. "Трите лъва" отстъпиха в спора за трофея на Испания с 1:2 на Олимпийския стадион в Берлин.

Веднага след последния двубой от турнира Саутгейт призна, че съперникът се е представил много по-добре.

"Испания беше най-добрият отбор в турнира. Не държахме топката достатъчно, но останахме в мача до последните 10 минути. Наистина съжалявам за всички, наистина. Играчите бяха страхотни и аз се гордея с това, което направиха. Сякаш нещо не ни достигна.

Голът на Палмър ни даде известна инерция и също така имахме добра възможност да изравним в края на мача. Но не съм сигурен, че направихме достатъчно, за да победим за тези 90 минути".

Саутгейт не прави рокади в състава за финала

Наставникът на "трите лъва" се е чудил дали да не стартира от първата минута с Люк Шоу