Грузия и Норвегия завършиха наравно 1:1 в среща от група А на квалификациите за Евро 2024.

Норвежците поведоха с гол на Александър Сьорлот в 15-а минута с удар от границата на наказателното поле и успяха да удържат аванса си до почивката.

Подкрепяни от публиката в Батуми, грузинците упражниха натиск в началото на втората част и успяха да изравнят в 61-а минута, когато Георгис Микаутадзе се освободи от опеката на защитник на Норвегия, напредна в наказателното поле и прати топката в мрежата за 1:1.

В добавеното време на мача Норвегия имаше претенции за дузпа, но след преглеждане на ситуацията с ВАР съдията даде знак, че няма нарушение на правилата.

След този мач Грузия и Норвегия имат по една точка в група А и делят 3-4-о място в класирането.