Старши треньорът на Германия Юлиан Нагелсман говори след победата с 2:1 над Гърция в последната контрола преди началото на Европейското първенство. Младият специалист защити вратаря Мануел Нойер, който отново допусна елементарна грешка.

"Няма да обсъждам вратарската позиция, Мануел Нойер е, и ще бъде нашият титуляр. Няма да допусна никаква дискусия по въпроса, дори всички да се опитват да започнат такава. Нойер предотврати това да изостанем още в началото на мача с две добри спасявания срещу Цолис. Той направи три спасявания от световна класа, които несъмнено не всеки може да направи. Засега няма натрупване на грешки и той продължава да има моето доверие.

Германия победи Гърция с 2:1

Безобразна Германия надви трудно Гърция в последната си контрола

Ето подробности

През второто полувреме се представихме значително по-добре в сравнение с първото. За първи път от много време загубихме притежанието на топката през първата част, играхме твърде бавно и повечето ни атаки минаваха през центъра. Изясних това на играчите на полувремето. Имахме нужда от повече острота в нашите действия, за да стигнем до победата. Започнахме да използваме повече двете крила, което отвори повече пространства в средата на терена", заяви Юлиан Нагелсман.