Отборът на Молдова шокира тима на Полша и спечели с 3:2 в мач от Група "Е" на квалификациите за Евро 2024.

Поляците поведоха през първата част с голове на Аркадиуш Милик (12') и Роберт Левандовски (34'), докато молдовците стигнаха до пълен обрат след почивката с два гола на Йон Николаеску (48', 79') и едно попадение на Владислав Бабогло (84').

Загубата бе втора за "дружина полска" и постави под сериозно съмнение евентуалното им участие на европейските футболни финали догодина в Германия. Полша вече е четвърта в групата си с три точки и изостава на три пункта от второто място.

Молдова пък завоюва първата си победа и е изненадващо близо до местата даващи квоти за участие на Европейското първенство.

Унгария - Литва 2:0 в квалификация за Евро 2024