Белгия и Австрия завършиха 1:1 мача си от група "F" в квалификациите за Евро 2024, който се игра на стадион "Крал Бодуен" в Брюксел.

Домакините бяха попарени в 21-ата минута, когато Орел Мангала си отбеляза гол и даде аванс на австрийците. В 63-ата минута Ромелу Лукаку изравни. "Червените дяволи" можеха да стигнат и до обрат, но в четвъртата минута на добавеното време гредата спря удар на Юри Тилеманс.

Португалия с класика срещу Босна и Херцеговина, Бруно Фернандеш с два гола за "мореплавателите"

Първият гол стана дело на Бернардо Силва

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, а през втората част домакините изпуснаха няколко добри положения за гол. Много силен мач за дебютиращия начело на белгийците у дома Доменико Тедеско изиграха Доди Лукебакио и Жереми Доку.

Австрия е лидер във временното класиране в групата със 7 точки, докато Белгия е на втора позиция с 4, но и с мач по-малко.