Испания победи Шотландия у дома в мач от квалификациите за Евро 2024 с 2:0.

Мората (73) и Сансет (86) донесоха победата за иберийците.

С успеха селекцията на Луис Де Ла Фуенте събра 12 точки и е на второ място. Лидер е Шотландия с 15, но и мач повече.

С победата пък Ла Фурия Роха си върна за загубата в първия мач между двата тима. Тогава Испания падна 0:2.

В 60-ата минута голът на халфа на гостите Скот Мактоминей беше отменен поради засада.

Испания с чутовно постижение за този век

Вижте какво е то

Резултатът бе открит в 74-ата минута, когато нападателят на домакините Алваро Мората вкара с премерен удар. В 86-ата минута се разписа Оян Сансет, който направи своя дебют за испанския тим.

Шотландия допусна първото си поражение в квалификациите за Евро 2024, но остава начело в група А с 15 точки от шест мача. Испания е на второ място с 12 точки от 5 мача.

В друг мач от група А Норвегия победи Кипър като гост - 4:0.

Норвежкият нападател Ерлин Халанд отбеляза два гола, а Александър Сьорлот и Фредерик Юрснес се разписаха по веднъж.

Норвегия е трета в група А с 10 точки от 6 мача. Кипър заема последното, пето място. Тимът загуби всичките си шест мача и не отбеляза нито една точка.