Световният вицешампион Франция записа трета поредна победа в група В на европейските квалификации. Възпитаниците на Дидие Дешан нямаха никакви проблеми при визитата си на аутсайдера Гибралтар, триумфирайки с 3:0.

Въпреки скромния противник "петлите" заложиха на оптимален състав, който си свърши работата още през първите 45 минути. В началото и края на първото полувреме се разписаха Оливие Жиру и Килиан Мбапе от дузпа.

В 78-ата минута Франция оформи класиката, като това се случи с помощта на Моелхи от състава на Гибралтар, който си отбеляза автогол.

Необходимо е да отбележим, че официален дебют на френската врата направи стража на Ланс - Брис Самба, който бе предпочетен спрямо Алфонс Ареола и Майк Менян.

След три дни "петлите" приемат в Париж тима на Гърция. Гибралтар пък ще има сложно гостуване на Ирландия.

Малта - Англия 0:4 в европейска квалификации

Без купонджиите от Сити, Англия мина лесно през малтийските "соколи"