Нападателят на националния отбор на Сърбия Душан Влахович похвали играта на своя състав през второто полувреме при поражението от Англия с 0:1, в двубой от 1-ия кръг на група С на Евро 2024.

"Играхме срещу един от фаворитите в турнира. Беше много трудно през първото полувреме, играхме с прекалено голям респект към съперника. Англия заслужаваше да спечели, те са силен отбор, чиито резултати говорят сами за себе си.

През второто полувреме обаче показахме, че можем да играем равностойно с такъв съперник. След почивката малко се успокоихме, можехме да вкараме, но резултатът е справедлив.

Сега трябва да се съсредоточим върху оставащите два мача в групата", коментира Влахович след срещата.

Във втория кръг от груповата фаза на Европейското първенство в Германия Сърбия ще се изправи срещу Словения, на 20 юни. В третия кръг пък сърбите срещат Дания, на 25 юни.

Сърбия - Англия 0:1 в мач от група С на Евро 2024

Англия започна с победа на Евро 2024, но изобщо не впечатли срещу амбицираните сърби