Чехия победи Молдова с 3:0 като домакин в директна битка за класиране на Евро 2024, което ще се проведе догодина в Германия. Мачът се игра на стадион "Андрув" в Оломуц.

Единственото попадение през първата част отбеляза Давид Дудера в 14-ата след асистенция на Томаш Хори. Самият Хори покачи за 2:0 в 72-ата, а класическото 3:0 оформи Томаш Соучек в 90-ата минута.

Украйна - Италия 0:0 в решителен мач от квалификациите за Евро 2024

Европейският шампион Италия се добра и до Евро 2024, Украйна не получи чиста дузпа в края

Вижте подробности

От 55-ата минута Молдова игра с човек по-малко, защото Владислав Бобогло си изкара два жълти картона, респективно червен, за спъване и удар с лакет в рамките на само 8 минути.

Така Чехия ще играе на Европейското за сметка на Молдова, която за първи път беше с шанс да стигне до подобен голям форум в цялата си история. Чехия събра актив от 15 точки и са на второ място. Молдова са с 10 - на четвърта позиция в група "Е".

В другия мач от този поток, лидерът Албания и последният Фарьорски острови приключиха без победител 0:0.