Отборът на Белгия се класира за финалите на Евро 2024 в Германия след успех с 3:2 като гост на Австрия.

Двубоят на стадион "Ернст Хапел" във Виена предложи големи и контрастни емоции за зрителите. "Червените дяволи" поведоха комфортно с 3:0, но допуснаха два гола в заключителните 20 минути и трябваше да треперят до края.

Естония - Азербайджан 0:2 в квалификация за Евро 2024

Слад победа с 2:0 в Талин

Доди Лукебакио откри след подаване на Тимоти Кастан в 12-ата минута. В 55-ата отново той се разписа и даде спокойствие на своя тим. В 58-ата звездата Ромелу Лукаку оформи класическото 3:0, но след това настъпи спад и отпускане в редиците на белгийците, от което се възползваха домакините.

В 73-ата минута Конрад Лаймер върна едно попадение, а в 84-ата Марсел Забитцер от дузпа направи драмата пълна.

В последните 12 минути белгийците играха с човек по-малко след изгонването на Амаду Онана за втори жълт картон.

В края Белгия се защитаваше и в крайна сметка успя да опази аванса си и си гарантира участие на европейското, след като събра 16 точки. Австрийците вървят втори с 13.