Футболният фен Александър Зверев не е доволен от програмата на тенис турнира на тревни кортове в Хале в сряда, понеже сигурно няма да може да гледа двубоя на Германия на Евро 2024 срещу Унгария.

Немецът, който е олимпийски шампион от Токио 2020, се изправя срещу италианеца Лоренцо Сонего в четвъртия и финален двубой на централния корт, по-късно днес. Мачовете започват около обяд, а футболният мач в Щутгарт стартира в 19:00 часа, като Зверев вероятно ще бъде на корта.

"Това определено не беше моето желание. Ако можех да решавам, щях да го направя по различен начин. Честно казано, не беше умно от страна на организаторите. Ако не играех, нямаше да гледам тенис мач, а футбол", сподели Зверев.

Домакините отговориха, че са поставили Зверев последен в програмата, за да има достатъчно време за почивка, след срещата във вторник.

Организаторите същевременно рекламират публично гледане на футболния двубой на Германия зад тенис кортовете, което поставя зрителите пред трудно решение какво да гледат.

Александър Зверев ще се оттегли от турнира в Щутгарт

Той заяви, че шансовете да играе се равняват на повторна изява във финала на "Ролан Гарос" и победа