90′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Йохан Кройф Арена", гр. Амстердам (Нидерландия) Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Нидерландия победи Австрия с 2:0

Нидерландия спечели група "C" и е на осминафиналите след безпроблемна победа над Австрия

За второто място ще се борят Украйна и Австрия

81′

Давид Алаба стреля от ръба на пеналтерията, но топката премина встрани от дясната греда.

Снимка 535315

78′

Шлагер центрира в наказателното поле, но защитата обаче успя да надскочи атакуващите играчи и предотврати опасността.

74′

Мартен де Роон бе заменен от Райън Гравенберх

70′

Кристоф Баумгартнер бе заменен от Валентино Ласаро

67′

ГОЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Мален бе изведен в дълбочина сам срещу вратаря, подаде към Дъмфрис, който на празна врата отбеляза. "Лалета" предвкусват вече победата и класирането на осминафиналите.

Снимка 535312

65′

Оуен Вайндал замени Патрик ван Аанхолт.

64′

Дониел Мален влиза, Воут Вегхорст напуска

62′

Конрад Лаймер е заменен от Флориан Грилич

61′

След изпълнение на корнер, се стигна до разбъркване, Де Фрай стреля с глава, вратарят изби, топката попадна в Де Лихт, но защитник изби. Добра възможност за домакините.

61′

Саша Каладжич влиза за сметка на Михаел Грегорич

53′

Отново изравнена игра, поне откъм статистика - 50% на 50% притежание на топката.

Снимка 535309

48′

Вайналдум опита топовен удар от границите на наказателното поле, но играч на Австрия попречи с тялото си топката да стигне до вратата.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

44′

Мемфис Депай не успя да преодолее един от защитниците, който блокира добре удара му отблизо.

39′

Пропуск! Дълго подаване към Вут Вегхорст, който овладя и вместо да стреля от добра позиция в наказателното поле, реши да подаде към Депай, който се намираше успоредно на него, но звездата стреля неточно. Разочарование за домакините!

Снимка 535300

35′

Мартин Хинтерегер отправи хубав, диагонален удар, но топката прелетя над вратата.

28′

Кристоф Баумгартнер стреля от опасна позиция, но Де Лихт блокира с тяло удара на халфа.

24′

Изпълнение от тъч на Дъмфрис, директно към Депай, Алаба подцени ситуацията и нападателят стреля, топката се удари във външната страна на мрежата.

Снимка 535305

20′

Равностойни първи 20 минути. Притежанието на топката е 48% за Нидерландия и за Австрия 52%.

14′

Мартен де Роон получи жълт картон.

10′

ГОЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Депай е точен от бялата точка! "Лалетата" излизат напред в резултата, за радост на домакинската публика.

Снимка 535304

8′

В следващата ситуация Дъмфрис бе настъпен в наказателното поле, съдията разгледа ситуацията с помощта на ВАР системата и отсъди дузпа!

7′

Де Фрай получи извеждащо подаване от Дъмфрис, напредна по дясното крило и на границите на наказателното поле падна след съприкосновение с австриец, но съдията не отсъди нарушение.

2′

Австрия победи Северна Македония с 2:1 в първия мач.

Снимка 535301

2′

Нидерландия се наложи над Украйна с 3:2 в първия мач. Двата отбора днес се борят за победата, която да им осигуря място в следващата фаза.

Снимка 535302

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАОВРИТЪТ В МАЧА!

1′

5 Оуен Вайндал 25 Саша Калайджич

Нидерландия и Австрия се изправят един срещу друг във втория си двубой от Група C на Eвро 2020. Срещата на "Йохан Кройф Арена" стартира в 22:00 часа. "Лалетата" стигнаха до трите точки срещу Украйна в най-атрактивния мач от началото на първенството. Успехът с 3:2 донесе защитникът Дензъл Дъмфрис, а и петте гола в двубоя паднаха през второто полувреме. Австрия пък сломи дебютанта Северна Македония с 3:1 отново след силно второ полувреме.

И двата отбора демонстрират офанзивен и динамичен футбол, но защитата им е колеблива. Пред селекционера Фран де Бур стои задачата да намери точния баланс, който да превърне тима му в претендент за нещо голямо на еврофиналите. От своя страна, австрийците не блестят, но с футболисти като Дейвид Алаба и Марко Арнаутович могат да затруднят всеки съперник.

Селекционерът на Австрия: Можем да компенсираме отсъствието на Арнаутович

Трябва да бъдем силни като отбор, споделя специалистът

"Когато Марко е във форма, винаги ще е титуляр. Той е много важен за отбора и е напълно възможно да започне от първата минута срещу Нидерландия", заяви селекционерът Франко Фода. Той обаче няма да може да разчита на звездата си, защото Арнаутович беше наказан от УЕФА за един мач заради поведението си след гола във вратата на Северна Македония.