Германия завърши по категоричен начин подготовката си за Евро 2020. Бундестима разби със 7:1 отбора на Латвия в контрола, играна в Дюселдорф. Срещата бе генерална репетиция за тима на Льов преди сблъсъците от турнира на Стария континент.

Преди началото на мача, Мануел Нойер бе награден със специален плакет и премина през "почетен коридор" след като стана първият вратар, записал 100 мача с екипа на Бундестима.

Снимка 533781

В днешната среща, Германия тотално доминираше и диктуваше събитията на терена.

Първото попадение падна в 19-ата минута, Кай Хаверц подаде на Робин Госенс, който се озовава сам и прати топката в горния ляв ъгъл за 1:0.

Снимка 533782

Източник: twitter

Две минути по-късно, Илкай Гюндоган засече след рикошет и отправи удар от границата на наказателното поле, за да удвои резултата. Пет минути по-късно Томас Мюлер вкара първия си гол от 2018 година насам за Германия, правейки 3:0.

Изненада: Марко Ройс отпада от състава на Германия за Европейското първенство

По свое желание

39-ата минута играчът на гостите Озолс си вкара автогол, а в самия край на полувремето Матс Хумелс изведе Серж Гнабри, който реагира бързо, за да изпревари вратаря и да бие отблизо в горния ляв ъгъл, давайки преднина на Германия с 5:0 на почивката.

Леон Горетцка няма да бъде готов за първия мач на Германия

Много лоша новина за Йоги Льов

Критикуваният за големите си пропуски в Челси Тимо Вернер успя да се разпише в 50-ата минута,, а Алексей Савелеев вкара утешителен гол за латвийците в 75-ата минута. Лерой Сане само минута по-късно оформи крайното 7:1.

Германският национален отбор започва участието си на Евро 2020 срещу Франция на 15 юни.