Португалия е последният финалист на Евро 2012. Иберийците не разочароваха многобройните си фенове по цял свят и в уникално голово шоу отстраниха силния тим на Босна у дома. Португалия демонстрира по зловещ начин превъзходството си и след трудния първи мач в Босна, завършил при нулево реми, днес буквално унищожи съперника си с 6:2.
Този път критикуваният много често за представянето си с националния екип Кристиано Роналдо демонстрира страхотна форма и вкара два гола за успеха. Освен него, още две попадения добави Елдер Пощига, а по едно вкараха Нани и Велосо.
Превъзходството на Португалия бе просто смазващо. Иберийците владееха топката в над 60 процента от времетраенето на срещата, като отправиха и общо 16 удара. Срещу това Босна противопостави едва три изстрела, като първият дойде едва след половин час игра.
В интерес на истината момчетата на Пауло Бенто бяха сериозно улеснени от изгонването с червен картон на Лулич в 54-ата минута.
Вихрушката пред вратата на Бегович започна още в 6-ата минута, когато Коентрао намери съотборника си в Реал Мадрид Кристиано Роналдо и звездата отправи свиреп удар, с който стража се справи.
В 8-ата минута Роналдо все пак вкара своя гол и показа, че този път ще бъде с водеща роля за своята родина. Носителят на "Златна обувка" за изминалия сезон застана зад топката при едно изпълнение на пряк свободен удар от около 25 метра и буквално разстреля Бегович - 1:0.
В 24-ата минута естадио "Луж" ликуваше за втори път. Този път звездата на Ман Юнайтед Нани получи хубав пас, напредна и останал фронтално срещу вратата от около 20 метра вкара красиво за 2:0.
Първият удар за гостите в мача дойде чак в 33-ата минута. Пянич центрира добре и Джеко с глава разтресе напречната греда на домакините.
До края на полувремето последваха две дискусионни ситуации. Първо домакините имаха претенции за дузпа за фаул срещу Пощига, но вместо това нападателят получи жълт картон за симулация. Малко по-късно Коентрао игра с ръка и този пък Щарк нямаше затруднения - дузпа за Босна. Мисимович бе точен - 2:1, с което върна интригата в мача.
В началото на второто полувреме обаче Португалия реши всичко. Отново в тежък момент на сцената излезе Роналдо. Нападателят бе изведен отляво, финтира Бегович и вкара за 3:1. Секунди по-късно и Лулич бе изгонен, което допълнително услесни португалците.
В 65-ата минута обаче малко изненадващо гостите стигнаха до втори гол. Пянич центрира и оставеният непокрит на малкия пеналт Спахич вкара. Той обаче се намираше в очевидна засада, но въпреки това голът бе зачетен - 3:2.
Интрига до края обаче нямаше. Португалия унищожи съперника си с още три гола. Първо Пощига успокои трибуните с четвърти гол. Малко по-късно Велосо от фаул вкара петия гол. Голаджията Пощига пък имаше време да вкара втория си гол, оформяйки крайното 6:2 в полза на Португалия, с което иберийците вече са на Евро 2012 и чакат жребия си за груповата фаза.
ПОРТУГАЛИЯ - БОСНА 6:2
1:0 Роналдо (8), 2:0 Нани (24), 2:1 Мисимович (41-д), 3:1 Роналдо (53), 3:2 Спахич (65), 4:2 Пощига (72), 5:2 Велосо (80), 6:2 Пощига (82)
Червен картон: Сенад Лулич (Босна) - 54'
ПОРТУГАЛИЯ
Руи Патрисио, Бруно Алвеш, Пепе, Перейра, Коентрао, Велосо, Мейрелеш (Микаел - 63'), Моутиньо, Нани (Куарешма - 83), Роналдо, Пощига (Мартинс - 84')
БОСНА
Бегович, Спахич, Жахич, Захирович, Папач, Рахимич (Малетич - 56'), Медунянин, Мисимович, Лулич, Пянич (Бешич - 66')
Велизарката
на 16.11.2011 в 08:43:51 #3450. batigol | 16.11.2011 09:25 не гледах мача, ама като гледам статистиката - до 72-та минута е било 3-2 и при това Босна е била с 10 души.... Голямо унищожение е било! След 4-ти гол е нормално да паднат и още. Първият им гол от никаква дузпа - неволна игра с ръка. Ок, дал я е, а защо не даде същата за Португалия второто полувреме при 3:2, когато мача още висеше. Втория гол от засада. Гола на Роналдо за 3:1 май също от засада. Червен картон не знам дали имаше, за протест му го даде при гола на Роналдо. Като цяло слабо съдийство в един относително лесен и безпроблемен мач.
govedoonojdvach
на 16.11.2011 в 08:38:58 #33Разбихте ли кухата лейка на селтака КлозЕтър!?!
german
на 16.11.2011 в 08:37:11 #32мдаа, май нещо подобно щеше да се случи на нашия НО, ако се бе класирал за плей-оф
Valko
на 16.11.2011 в 08:27:59 #31хахахахха той е миек
hari_832
на 16.11.2011 в 08:23:11 #30А може би Етърчо е безработен.....използва момента когато майка му е на работа .....драска тук колкото драска и като се прибере майка му от работа в 17ч го праща да нахрани животните

JedyMaster
на 16.11.2011 в 08:23:06 #29http://www.youtube.com/watch?v=UwrxBWkeY3c
и само ЦСКА 
Leci 11
на 16.11.2011 в 08:14:19 #28bluereality | 16.11.2011 09:04 елитнитие фирми ========== клЕтърчо, ти мьекаш дори и като пишеш бе!

Leci 11
на 16.11.2011 в 07:57:59 #27bluereality | 16.11.2011 09:47 Аре и аз ще поработя ======= клЕтърчо в Кол Центъра: - Ало, ало, Иван Питров лий? - Да, аз съм, а ти к'во ми мьекаш бе, селянин? К'во искаш? - Ми тука съ убаждъм щоту дължити едни 12 левъ и пидисе стутинки за вудъ..ни сте си платили смьеткътъ на Суфийскъ Вудъ.. - Аз може и да не съм я платил, ама ти какво какво общо имаш със Софийска вода бе, селтак? И що не сте ми пратили сметката? - Ми ни знам гуспудинье, аз таквоз - тука съ ми дали идни списъци да звъня и аз ..извинявъйти..съ убаждъм..саму аку ни бяхъ толкуз дълги тьез софийскити тилифони.. - Аре марш бе, кажи им да ми пратят сметката и ще си я платя. - Мирси, гуспудинье, Мирси, ей тука ся си зяписвъм - ШЪ Я ПЛЪТИ - тъй рьечи..

веселяк
на 16.11.2011 в 07:37:58 #26има безплатен бар при нас, включително и качествена кафе машина, пием кафе ===================================================
СПРИ СЕ БЕ, КРЕТЕН...

веселяк
на 16.11.2011 в 07:35:43 #25Босна са много добро отборче...
...при 2-0 направиха греда,....дузпата беше малко пресилена...
....Като цяло Португалия - силни еденици, но като отбор са зле... 
batigol
на 16.11.2011 в 07:25:48 #24не гледах мача, ама като гледам статистиката - до 72-та минута е било 3-2 и при това Босна е била с 10 души.... Голямо унищожение е било! След 4-ти гол е нормално да паднат и още.
Damon Salvatore
на 16.11.2011 в 07:18:49 #23амнезия

Damon Salvatore
на 16.11.2011 в 07:11:50 #22Eтърчо, селянино , продаваш ли си ОпИла Капка бе, миндил

Leci 11
на 16.11.2011 в 06:57:48 #21клЕтърчо, селския марсол, току-що се е довлякъл в офиса и се е наредил на машината с безплатното кафе, тоест след няколко минути ще почне да бълва помия през кариесната си уста. Хайде, Хиревски миндил, очакваме те!
Carsten Jancker
на 15.11.2011 в 23:58:31 #20Напълно съм съгласен с madridista_pruceebach
Нямам каквпо повече да добавя, както би казал Фенома 
Carsten Jancker
на 15.11.2011 в 23:21:32 #19За пръв път в историята на топспорт се вижда обединение покрай омразата към чалмите
Похвално 
Merengue
на 15.11.2011 в 23:05:03 #18БиХ са супер дразнещ отбор - опитаха се на картофената нива като домакини да прецакат Пуртугал, днес дузпа + засада = два гола. 6 гола са им малко. КР7 направи супер мач - два гола, сума ти подавания, пасове в коридор; Коентрао също игра добре, дори Нани изигра 2-3 топки.
Carsten Jancker
на 15.11.2011 в 23:04:54 #17Куарешма, за гордия моден ариец Рикардо, чиято визия е пример за подражание на милиони имитатори чалгарчета в България
А индианска Итълия бе превзета от по-развитите и цивилизовани племена от Уругвай! Дано бъде прекаран ток и интернет на изтрадалото жабарско население
Няма машинка способна да подстриже мазния тиквоч на АцМухъл
Затова нека окастрим спластените плевели по мазния му тиквоч с моторна резачка 
Nico
на 15.11.2011 в 22:56:25 #16Геният Роналдо!
Didogun
на 15.11.2011 в 22:55:19 #15Дейното и виртуозно неучастие на Куарешма в мачлето реши всичко за Португалия.