Отборът на Валенсия победи като домакин Нижни Новгород с 84:75 точки в първия мач от полуфиналния плейоф във втория по сила баскетболен турнир на Стария континент- Еврокъп.

Руснаците оказаха голяма съпротива на считания за фаворит испански клуб. В третата част те успяха да стопят пасив от 15 точки, но все пак в последната четвърт опитът на един от най-силните отбори в Европа си каза думата и Валенсия завърши с преднина от 9 точки.

Най-голяма роля за успеха на домакините имаше Боян Дубльович, който даписа дабъл-дабъ. - 24 точки и 12 борби. За Нижни Новгород Дижон Томпсън и Павел Коробков вкараха съответно 25 и 14 точки.

Реваншът е на 9 април в Русия.

Довечера ще се играе и другият полуфинал, който ще противопостави сръбския Цървена звезда на Уникс Казан.  Уникс, който е носител на купата от 2011 г., е фаворит в сблъсъка, като през този сезон има актив 17 победи и само 1 загуба , а в четвъртфиналите буквално размаза противника си.

Цървена звезда е на полуфинал в Европа за първи път от 15 години. Белградска арена, която ще посрещне двубоя довечера отново е разпродадена до краен предел. Домакините готвят нов спектакъл след като поставиха рекорд по посещаемост на закрито в четвъртфиналния мач срещу Будивелник Киев.