Берое разгроми босненския Плейоф Хепи Сараево със 100:67 в Стара Загора в мач от група А на женската Адриатическа лига по баскетбол. Това е 6-а победа в 7 мача за беройки и със събраните 13 точки те спечелиха първото място в групата. Предстои им още една среща - гостуване на последния Кралево (Сърбия), но независимо от нейния изход те са недостижими на върха и продължават в следващата фаза.

Берое започна много силно мача и още до почивката имаше аванс от 21 точки. Така българският тим постепенно покачваше аванса си през целия мач и не остави никакъв шанс на своя съперник, за да спечели с цели 33 точки разлика. В края на мача треньорката на Берое даде шанс на всички момичета, които бяха на пейката да запишат игрови минути.

Моник Рийд бе в основата за успеха с 40 точки и 11 борби, а 12 точки и 8 борби имаше Келиндра Закъри. Мария Желязкова добави 11 точки, а с 10 точки и 11 борби се включи Джазмин Пъркинс.

Най-резултатна за Плейоф Хепи бе Йована Маркович с 16 точки,а по 12 имаха Анджела Делич и Николина Джебо.