Цървена звезда е на крачка от първия си финал в Еврокъп. Пред 22 738 привърженици, които изпълниха отново до краен предел белградската “Комбанк Арена”, "звездашите" спечелиха първия полуфинал срещу УНИКС Казан с  63:52 точки. На мача присъстваше и тенисист номер 2 в света Новак Джокович. Сърбите взеха добър аванс преди реванша в Казан.

Първото полувреме премина сравнително равностойно и Звезда се оттегли на почивката с 2 точки аванс - 35:33. Тя нанесе своя удар през третата четвърт, когато успя да натрупа аванс от 9 т. Руснаците се опитаха да се върнат в мача и успяха да сведат разлика само до 2 точки,  но това само раздразни Цървена звезда, който отговори с 11 безответни точки.

Над всички беше Тадия Драгичевич. 205-сантиметровото тежко крило не остави шансове на високите играчи на съперника и записа дабъл-дабъл – 10 точки и 11 борби. Словенският национал Яка Блажич наниза 15 точки. Рашко Катич завърши с 14 точки. Чарлс Дженкинс реализира 10 точки. За УНИКС Казан Андрю Гуделок се отчете с 18 точки и 3 борби. Чък Ейдсън остана със 7 точки и 4 асистенции.

„Искам да благодаря на феновете ни. Те създадоха такава атмосфера, че беше истинска привилегия да сме част от този двубой. Не започнахме добре в защита и съперникът ни използва това. Постепенно успяхме да установим контрол върху мача, а накрая играхме отлично в защита, което ни донесе победата“, сподели доволният старши треньор на Цървена звезда Деян Радонич след срещата.

Колегата му начело на Уникс Андреа Тринкиери заяви: „Поздравявам Звезда да днешния успех. Атмосферата на този мач бе нещо, което се вижда рядко. Не играхме отборно и това ни повлия. Все пак сега не е време да съжаляваме, защото това бе само първото полувреме на нашия сблъсък.“

Макар че Цървена звезда има добър аванс преди реванша следващата седмица в Казан, все още нищо не е решено. През миналогодишната кампания двата отбора отново се изправиха един срещу друг, но тогава УНИКС разгроми съперниците си у дома със 78:59 и продължи напред.