Българският баскет шампион Лукойл Академик регистрира тежка загуба при визитата си на Химки с 55-83. „Студентите" изиграха много слабо първо полувреме, последвано от стабилна трета част, но в края руският тим направи разликата категорична.

За българския тим най-резултатен с 19 точки бе Аландо Тъкър, който хвана и 5 борби, а 9 добави Дейвин Уайт. За Химки Пол Дейвис регистрира 20 точки и 7 борби, а 16 плюс 8 асистенции добави Петери Копонен.

Така серията от две поредни победи на Лукойл Академик в Еврокъп бе прекъсната и тимът има актив 2-5 в група Е.

Химки продължава еднолично да е на върха на класирането. В следващия кръг Лукойл Академик посреща Пънар Каршъяка в „Арена Армеец", а Химки ще бъде домакин на Апоел Мигдал.