Баскетболния шампион на България Лукойл Академик ще срещне румънския Орадея във втория квалификационен кръг, победата в който ще осигури участие в групите на новосъздадения турнир Шампионска лига.

Шампионът на северната ни съседка отстрани словашкия Приевидза след като го победи и във втория мач 73:67. Първата среща, на която румънците бяха домакини, завърши също с тяхна победа - 71:64.

Румънците бяха водени от добре познатите у нас Бранко Миркович и Шон Барнет. И двамата чужденци играха за Рилски спортист преди време, а Миркович бе част и от Лукойл Академик.

Бранко Миркович бе сред най-добре представилите се при триумфа на Орадея и завърши с 14 точки, 4 борби и 1 отнета топка за 29 минути игрово време. Шон Барнет също се представи на прилично ниво с 8 точки, 6 борби и 4 асистенции. Най-резултатен беше Мартин Зино, който реализира 18 точки и взе 5 борби.

Първият мач на Лукойл срещу Орадя е на 4-и октомври в зала "Универсиада", а срещата-реванш е два дни по-късно в Румъния.

При победа шампионите ще се класират за груповата фаза на турнира.