Отборът на Рилски спортист (Самоков) постигна втора драматична победа в турнира за Купата на ФИБА Европа, след като преодоля в своята зала Сигал (Прищина) със 100:98 (20:24; 25:21; 25:26; 16:15; 14:12) след продължение. Така възпитаниците на Людмил Хаджисотиров живи теоретичните си шансове за продължаване напред в турнира, но задължително трябва да победят водача в групата Демир Инсаат в последния си мач след седмица.

Първото полувреме предложи равностойна борба и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 45:45. Критичният момент за домакините настъпи в третата част когато гостите от Косово направиха серия от 9:0, с която поведоха с 54:45. Водени от Йордан Бозов обаче домакините постепенно намериха ритъма в играта си и в края на третата част намалиха изоставането си само на точка. В последната четвърт играта бе много нервна, като двата отбора се гонеха в резултата, а състезателите и на двата тима извършиха серия от нарушения.

Минута и 46 секунди преди края резултатът бе равен 84:84, но Еван Бруйсма реализира две точки за домакините. В ответната атака обаче Джабари Хайндс изравни за 86:86 със стрелба с табло. В оставащите 60 секунди до края и Рилски, и Сигал имаха шансове да стигнат до победен кош, но не намериха целта и срещата отиде в продължение. В него Рилски поведе с 6 точки, но в заключителните секунди Сигал намали. Гостите имаха шанса да пратят мача във второ продължение, но Ненад Делич овладя борбата под собствения си кош 3 секунди преди края и запази аванса на Рилски от 2 точки.

За Рилски спортист най-резултатен бе Еван Бруйсма с 21 точки. Толкова реализира и Келвин Паркър, а Златин Георгиев прибави 18. За Сигал най-полезен с 29 точки бе центърът Боян Трайковски, а Джабари Хайндс прибави 25.

Старши-треньорът на Сигал (Прищина) Йеронимо Шарин обвини съдиите на двубоя за загубата на своя отбор.

"За съжаление, се случва за трети път да загубим в продължение в този турнир. Винаги трябва да играем срещу осем души - отборът на съперника и реферите. Аз поздравявам играчите на Рилски спортист за победата, но вече няколко пъти реферите ни убиват в този турнир. Имам някои резерви към чужденците в моя отбор, но отново ще посоча за основни виновници реферите, защото, когато те позволяват подобна игра, аз няма как да искам нещо повече от играчите си", заяви Шарин пред БНТ.

Старши-треньорът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров похвали своите баскетболисти за показания характер.

"Явно такава ни е съдбата срещу Сигал - да печелим трудно след продължение. Искам първо да поздравя момчетата, защото показаха харатер и спечелиха срещу един силен отбор за втори път и пак след продължение. Това е много важна победа за самочувствието ни, а и всяка победа в този турнир е безценна. Благодаря и на феновете, които днес ни подкрепиха много", коментира Хаджисотиров.