Отборът на Рилски спортист (Самоков) започна с драматична загуба участието си в новия сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. В първия си мач от група "В" възпитаниците на Росен Барчовски отстъпиха при гостуването на Кавала (Гърция) със 79:81 (22:19, 20:15, 15:19, 24:26) точки.

Българите изоставаха в резултата през повечето време от мача, но въпреки това, не се предадоха до последния съдийски сигнал. На почивката възпитаниците на Росен Барчовски губеха с 34:42, но през второто полувреме, най-вече благодарение на Смит и Дюпри, опитаха да стигнат до обрат. 8 секунди преди края резултатът беше равен - 79:79. Тогава Христофорос Стефанидис беше точен на два пъти от наказателната линия. В ответната атака Христо Захариев нямаше късмет при опита си за 3 точки и мачът завърши при резултат 79:81.

С отлични изяви за самоковци беше новото попълнение Тери Смит, който отбеляза 31 точки, Бракстън Дюпри също бе на ниво и приключи с „дабъл-дабъл” – 18 точки и 12 борби, а Христо Захариев завърши с 12 точки.

За победителите четирима играчи завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезен беше Джереми Фиърс с 20 точки. За Кавала българинът Симеон Илиев игра близо 17 минути и записа 2 точки, 2 асистенции и 1 борба.

Росен Барчовски оцени представянето на отбора си срещу безспорно по-класния съперник като добро. Загуба само с две точки и то при гостуване дава шелоши шансове за продължаване напред.

В другия мач от групата ОКК Белград загуби като домакин от Кожув (Македония) с 66:74.

В следващия си мач от турнира Рилски спортист гостува на Кожув на 24-ти октомври.