Баскетболният Реал (Мадрид) стана първият отбор, класирал се за финалната четворка на Евролигата този сезон. В третата среща от четвъртфиналната серия той победи като гост в Тел Авив Макаби Електра със 69:57, а с това и серията с 3:0 победи.

Испанците водеха през цялото време, но успяха да се откъснат с по-голяма разлика едва през четвъртата част. Тогава те поведоха с двуцифрен резултат, който успяха да запазят до края на мача.

Джейси Керъл отбеляза 16 точки навръх своя 30-ти рожден ден и бе най-резултатен за победителите. Серхио Люл добави 13 точки, а Серхио Родригес се отчете с 12. Шон Джеймс реализира 18 точки за Макаби, а трима други баскетболисти - Дейвид Лоугън, Йогев Охайон и Рики Хикман завършиха с по 11 точки.

В другия четвъртфинален мач игран вчера Панатинайкос измкна втора победа на Барселона Регал и поведе с 2:1 победи. Пред екзалтираната си публика в зала "ОАКА" в Атина "детелините" успяха да спечелят с 65:63. Така те направиха пълен обрат в серията, след като допуснаха поражение в първата среща в Барселона.

След силно първо полувреме Панатинайкос се оттегли на почивката с преднина от 9 точки 38:29. Но през второто испанците обърнаха резултата и в 38-ата минута поведоха с 63:59. Но до края така и не успяха да реализира други точки. Забивка на Стефан Ласме и Тройка на Диамантидис дадоха аванс от 64:63 на домакините. Анте Томич пропусна на два пъти от наказателната линия, след което Джеймс Гист направи резултата 65:63. Хуан Карлос Наваро проба стрелба със сирената, но не успя и така ПАО триумфира.

Майкъл Брамос вкара 14 точки за Панатинайкос, докато Димитрис Диамантидис и Стефан Ласме добавиха съответно 12 и 11 точки. Хуан Карлос Наваро реализира 17 точки за Барса, Шарунас Ясикевичус остана с 13, докато Анте Томич завърши с 12 точки и 9 борби.

Четвъртата среща е утре отново в "ОАКА", а при нужда от пети двубой, той ще се състои в Барселона.