Интересни и оспорвани срещи белязаха деветия кръг в груповата фаза на мъжката баскетболна Евролига. В първите седем мача зрителите видяха резултати с разлика от пет точки или по-малко, както и цели три обрата при изоставане с двуцифрена разлика. Никой от участвалите отбори  не успя да спечели една от останалите квоти за втората групова фаза и развръзката остана за десетия кръг.

В група "А" ЦСКА Москва постигна категорична победа със 79:65 над испанския гранд Барселона. Така двата отбора са с еднакъв баланс от 6:3 победи и по 15 точки, но московчани са на второ място заради предимството от директните двубои, а испанците - на трето.

С точка повече начело в групата е Фенербахче, който загуби изненадващо със 77:79 от Партизан. С тази победа сръбският гранд остана в битката за една от четирите квалификационни квоти от групата. Днес предстои срещата между последните два отбора - Нантер и Будивелник Киев.

Реал Мадрид е първи в група "В" с баланс от 8:0 победи и е единственият класиран тим от този поток. Днес му предстои мач със Страсбург.

Жалгирис Каунас също се доближи максимално до класиране след победа с 65:63 над Ефес Истанбул, след като литовците стигнаха до 12 точки разлика в първата минута на последната част. Последвалата серия от десет поредни пункта за турците постави под въпрос победата за Жалгирис, но Джъстин Дентмън я подсигури със силна игра в самия край. Той завърши с 23 точки и 6/11 стрелби от тройката. Така двата отбора разделят 2-3 място с по 13 т. Днес играят и Олимпия Милано и Брозе Баскетс (Германия), които имат съответно 12 и 11 точки.

В група "С" миналогодишният шампион Олимпиакос победи Монтепаски Сиена със 78:73, въпреки че изоставаше с 15 точки в третата четвъртина на мача. Така те останаха непобедени в групата с 18 точки и увеличиха победната си серия в баскетболната Евролига на 14 поредни мача. В основата на успеха беше Стратос Перпероглу, който завърши двубоя с 18 точки и 4/5 от тройката. За Монтепаски рекорд в кариерата си с 28 пункта записа Ерик Грийн.

В последната минута беше решен и сблъсъкът между Уникаха Малага и Байерн Мюнхен. Испанците спечелиха със 77:72 в зала "Мартин Карпена" и ще се класират за следващия кръг при победа над Монтепаски Сиена след седмица. Байерн също има значителни шансове да попадне в топ 4 на група "С".

Макаби Електра се наложи със 78:71 над Лиетувос Ритас в среща от група "D" и запази първото си място с 16 точки. Израелският гранд изоставаше с 14 точки рано в мача в "Нокия Арена", но успя да преодолее сериозния дефицит и да спечели.

В другия мач Цървена звезда (Сърбия) победи Лаборал Куча (Испания) с 81:65. Преди днешната среща Локомотив Кубан  Панатинайкос, Локомотив е втори с 14 т., пред Лаборал Куча - 14, Панатинайкос - 12 и Цървена звезда също 12.