Лукойл Академик продължава без загуба в група "F" на турнира за купата на ФИБА Европа. Шампионите на България постигнаха трета поредна победа след като в столичната зала "Универсиада" се наложиха над Приевидза (Словакия) с 90:75 (26:14, 16:28, 29:20, 19:13).

Лукойл Академик започна силно срещата, а българският тим направи серия от 15:1 и взе аванс от 16 точки в края на първата четвърт. Във втората част гостите се възползваха от отпускането в състава на Лукойл и двата отбора се оттеглиха на почивката при равен резултат - 42:42.

В третия период българският шампион си върна аванса след силна серия от 11:2 след три тройки на Дани Гибсън. В последната част Лукойл наложи пълно превъзходство и увеличи аванса си на над 15 точки, за да стигне до крайния успех в срещата.

Дани Гибсън завърши като най-резултатен с 21 точки. Максим Корнийенко също изигра поредния си добър двубой с 19 точки и 7 борби, докато Христо Захариев вкара 11 точки, 6 борби и 5 асистенции. Стив Зак затвърди добрите впечатления, които оставя, като този път вкара 10 точки, овладя 9 борби и направи 4 асистенции.

Игор Марич поведе петима играчи на Приевидза с двуцифрени показатели откъм точки, реалзирайки 16.

Класиране в група "F" след изиграването на третите мачове:

1. Лукойл Академик - 6 точки

2. Бней Херцлия - 5 точки

3. Приевидза - 4 точки

4. Стяуа - 3 точки.

В четвъртия кръг от турнира за купата на ФИБА, на 9 ноември, Лукойл гостува на Бней Херцлия.