Българските отбори Монтана и Берое (Стара Загора) постигнаха убедителни победи в 13-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Шампионът на България Монтана разгроми гостуващия Кралево (Сърбия) с 95:62 и записа 11-а победа за сезона. Тимът е лидер в класирането с 24 точки. Българките нямаха никакви проблеми в мача, след като спечелиха първата част с 37:18 и доминираха до края. Най-резултатна за успеха беше Матея Тавич с 19 точки и 9 асистенции, 18 точки добави Тина Требец. Виктория Стойчева и Димана Георгиева реализираха съответно 13 и 12 точки. За Кралево се отличи Шакила Денис Хил с 16 точки и 13 борби.

Берое спечели като гост на Трешневка (Хърватия) с 86:62. Тимът се изкачи на трето място в класирането с 22 точки, след като записа 10-и успех за сезона. След равностойна първа четвърт възпитаничките на Татяна Гатева взеха инициативата и на почивката имаха аванс от 45:32. През второто полувреме българките увеличиха още повече преднината си и спечелиха мача с 24 точки разлика. Най-резултатна за успеха беше Виолина Кочева с 26 точки, от които 8 тройки. Жаклин Златанова се отчете с 14 точки и 7 борби, а Челси Лий добави 10 точки. За Трешневка 2009 Аня Майсторович вкара 14 точки.