Българският шампион Лукойл Академик загуби последната си среща в група F на турнира за Купата на ФИБА Европа. При гостуването си на словашкия Приевидза "студентите" отстъпиха със 77:81 (18:25, 23:20, 20:15, 16:21). Въпреки това те спечелиха първото място в групата и продължават по-нататък борбата в турнира.

Тази загуба обаче беше удар срещу другия български участник Рилски спортист. При успех на Академик, самоковци щяха да продължат като един от четирите най-добри трети отбора.

След колебливо начало българските шампиони направиха много силна трета част, след края на която излязоха с точка напред 61:60. В началото на заключителната четвърт на няколко пъти имаше размяна на водачеството, но след това българите сякаш преклониха глава пред местния шампион, който поведе отново пет минути преди края и не допусна нов обрат, за да спечели с четири точки - 77:81.

Стив Зак отново бе най-добър за Лукойл с 18 точки, 9 борби и 3 асистенции. Павлин Иванов вкара 17, а Саша Загорац - 14. Игор Марич се отличи с 18 за победителите, докато Марко Батина и Растко Драмичанин останаха с по 16 всеки.

В крайното класиране Лукойл Академик и израелският Бней Херцлия събраха по 10 точки (по 4 победи и 2 загуби), но българите са първи, тъй като точковата им разлика е по-добра. Приевидза остана на трето място с 9 точки, а Стяуа е последна със 7 точки.