Драматична загуба беляза дебюта на Левски в тазгодишното издание на Балканската лига. След невероятен финален щурм "сините" отстъпиха при гостуването си в Румъния на Университатя Крайова със 71:73.

Левски влезе трудно в мача. Първият кош дойде едва в четвъртата минута. Румънците играеха значително по-добре и на моменти разликата достигна 13 точки.

След 30 минути игра резултатът беше 48:61. Едва в заключителните три минути на мача играчите на Левски се събудиха, а Захариев и Мицич се развихриха от средно и далечно разстояние, с което гостите се върнаха в мача и изравниха резултата – 69:69. Драмата в последните 50 секунди бе пълна, като баскетболистите на Крайова демонстрираха по-здрави нерви, а Мицич подпечата победата на румънците след хубав индивидуален пробив, който оформи крайния резултат - 73:71.

Христо Захариев беше най-резултатен за нашите със 17 точки, а Лионел Чалмърс и Джумейн Джоунс добавиха съответно по 13 и 12 точки.

Раде Джамбич вкара 15 точки за румънците, включително и победния кош, а Богдан Попеску и Кортез Сийлс допринесоха за успеха съответно с по 14 и 13 точки.