Носителят на Купата Левски претърпя поражение като гост от сръбския ОКК Београд със 100:103 след продължение в мач от II кръг на Балканската лига в Белград.

"Сините" позволиха да изпуснат контрола върху срещата в самия край на редовното време, а в допълнителните 5 минути не успяха да стигнат до победата. Така Левски е вече с успех и загуба след старта на турнира на 17 октомври. Лидер с две победи е ОКК Белград.

Пред полупразни трибуни в легендарната "Пионир" срещата започна силно за възпитаниците на Константин Папазов, които след 10 минути игра имаха аванс от 8 точки за 26:18.

Във втората четвърт обаче домакините наваксаха изоставането и дори в края на първото полувреме излязоха напред в резултата за 46:42, но тройка на Златин Георгиев намали дефицита на "сините" до 1 точка за 45:46 на почивката

Третата четвърт беше изключително оспорвана с чести смени на водачеството. В крайна сметка с добри последни минути момчетата на Константин Папазов стигнаха до 70:66 в своя полза преди решаващите 10 минути. В началото на четвъртата част софиянци контролираха играта и дори увеличиха аванса си до 81:74.

Левски водеше с 90:86 в последната минута, но позволи на съперника да стигне до 91:91 22 секунди преди края. В края на последната атака Арон Харпър сгреши при дрибъла и не успя да отправи последен изстрел, с което мачът отиде в продължение.

В допълнителното време двубоят продължи кош за кош. Домакините взеха аванс в последната минута, а Левски имаше шанс да изравни в края, но 2 секунди преди сирената Харпър направи крачки и ОКК Белград триумфира.